• امام علی (ع):آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.
  • رسول اکرم:هر كس براى كسب رضايت خدا و آگاهى در دين قرآن بياموزد، ثوابى مانند همه آنچه كه به فرشتگان و پيامبران و رسولان داده شده، براى اوست.
  • قال رسول الله:هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید.

حجة الاسلام و المسلمین ارزانی مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ضمن حضور در حوزه آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد ، ضمن بازدید و گفتگو با شرکت کنندگان در آزمون ، سیاست وزارت ارشاد را گسترش این حرکت ها دانست و بر نقش موسسات قرآنی مردمی در کمک به این حرکت تاکید نمود .گفتنی است در آزمون قرآن و عترت اراده کل ارشاد اسلامی استان اصفهان نزدیک به 6 هزار نفر در 17 رشته شرکت نمودند.

حجة الاسلام و الامسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی کشور و عضو شورای انقلاب فرهنگی ضمن بازدید از حوزه آزمون سراسری قرآن و عترت ، فعالیتهای قرآنی استان اصفهان را ستود و بر کمکهای بیشتر مرکز توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی کشور به موسسات قرآنی تاکید نمود.ایشان همچنین در مصاحبه با صداوسیما ، گسترش این حرکتها را از سوی نهادهای دولتی و مردمی و هماهنگی بیشتر در این خصوص بسیار کارساز نمود.

در بازدید مهندس فولادگر و خانم اخوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت ، ضمن خشنودی از این حرکت قرآنی ، ارتباط بیشتر با نمایندگان مجلس را خواستار شدند.همچنین تلاشهای معاونت قرآن ارشاد،سازمان تبلیغات ، اوقاف و موسسات قرآنی و اتحادیه های قرآنی در این خصوص را در صورت هماهنگی بیشتر دستگاههای متولی موثر دانست.

آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد در شهر اصفهان با حضور نزدیک به 200 نفر در 17 رشته در روز جمعه 11/2/94 برگزار شد.

مرکز مشاوره هدایت برگزار می کند : کارگاه آموزشی رایگان با موضوع : خیانت های زناشوئی (علل و راهکارها )

مدیر کمیته نظارت بر سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت اظهار کرد: احکام ناظران سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت صادر شد، این ناظران جهت ارزیابی روند برگزاری سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت به استان‌های کشور اعزام می‌شوند تا بر حسن اجرای آن نظارت کنند

فراخوان ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری تنزیل با محوریت انس، ترویج وآموزش قرآن ومعارف اسلامی در اصفهان آغاز شد. بنابراعلام دبیرخانه همایش اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان ،الگوهای آموزشی ویاددهی قرآن ومعارف اسلامی ، تکنولوژی وکمک آموزشی قرآن ومعارف اسلامی، از محورهای اصلی این جشنواره فرهنگی است.

اولین همایش مدیران موسسات قرآنی مردمی شهرستان اصفهان با موضوع بررسی مباحث آموزشی در اتحادیه موسسات قرآنی مردمی استان اصفهان برگزار گردید

با توجه به برنامه ریزی انجام شده مبنی بر بازدید مدیران مؤسسات و مراکز قرآنی کلیه استانهای کشور از خانواده قرآنی استان اصفهان ،مدیران قرآنی مؤسسات و مراکز قرآنی مردمی استان خراسان شمالی روز یکشنبه 17 اسفندماه میهمان استان اصفهان بودند که بصورت یک اردوی فرهنگی قرآنی سه روزه عازم اصفهان شده و ضمن آشنایی با موسسات قرآنی و شرکت در کلاسهای آموزشی ، از اتحادیه موسسات قرآنی مردمی استان اصفهان بازدید نمودند.