چهارمین دوره مسابقه قرآنی مصباح توسط مهد قرآن برگزار شد

چهارمین دوره مسابقه قرآنی مصباح توسط مهد قرآن برگزار شد

اختتامیه مسابقات استانی مصباح4 در اصفهان برگزار شد.
مرحله استانی مسابقات قرآنی مصباح با رقابت ۲۰۰ نفر روز گذشته در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان برگزار شد. این مسابقات به همت موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان برگزار شد. ۱۳۰  نفر از بانوان و ۷۰ نفر از آقایان در مرحله استانی مسابقات مصباح و در رشته‌های حفظ جزء ۳۰، حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، ترتیل، تحقیق و فرازخوانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
حجه الاسلام والمسلمین عادل، معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور روز گذشته جمعه ۱۶ شهریورماه در برنامه اختتامیه مسابقات قرآن مصباح، با بیان اینکه خداوند برای ارتباط گرفتن ما با قرآن با آنکه این آیات، شرط قرار داده است، اظهار کرد: طبق آیات قرآن، شرط تماس با قرآن، رعایت امانت و راه یافتن به معارف قرآن، با تماس فکری است و به طهارت معنوی نیاز دارد.
وی افزود: طبق بیان قرآن، مطهرون اهل‌بیت می‌باشند و معارف قرآن را باید از اهل‌بیت بگیریم و قرآن ناطق، اهل‌بیت هستند.
معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: همه ما مسلمانان باید در آیات قرآن تدبر کرده و به آن عمل کنند و نباید نسبت به آیات بی اعتنا باشیم و سستی کنیم.
عادل ادامه داد: تمام برنامه‌ها و نهادهای قرآنی از جمله اوقاف، سازمان تبلیغات، دارالقرآن، مهد قرآن استان‌ها، انجمن‌های قرآنی مردم نهاد، موسسات و ... باید منتهی به این باشند که آیات قرآن در جامعه پیاده شود.
وی افزود: حرف تمام پیعمبران این بود که عبادت خدا، مبارزه با طاغوت‌هاست. امروز پیام مبارزه با طاغوت، پیام مبارزه با ظلم و ستم و استکبار و در راس آنها صهیونیست جنایت‌کار و آمریکای خون‌خوار است. در پرتو قرآن و وحدت مسلمین اجرا می‌شود.