اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای مدیران مدارس مهاد

اولین شورای مدیران مدارس مهاد با حضور مدیرعامل و معاونت برنامه ریزی و نظارت موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان در تاریخ 93/8/27 برگزار گردید

کارگاههای بررسی اهداف و فعالیت های پیش دبستانی

برگزاری کارگاههای بررسی اهداف و فعالیت های پیش دبستانی ویژه مربیان پیش دبستانی مراکز مهاد با حضور سرکار خانم بیات

برگزاری جلسه شورای مدیران پیش دبستانی و مهدکودکهای مهاد

شورای مدیران پیش دبستانی و مهدکودکهای مهاد وابسته به موسسه مهد قرآن در دفتر مرکزی این موسسه برگزار گردید. در این جلسه پیرامون موارد ذیل بحث و تبادل نظر گردید

قرآن جدید با خط مرحوم نیریزی به چاپ رسید

قرآن کریم با خط مرحوم «میرزا احمد نیریزی» در قطع پالتویی توسط مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسید

انسان در قیامت هر آیه‌ای را نمی‌تواند بخواند

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: اگر در قیامت اینگونه باشد که فقط با خواندن آیات قرآن درجات کسی بالا برود، همه می‌توانستند به درجات فراوانی نائل شوند! بنابراین بعضی‌ها فقط سه یا چهار آیه را می‌توانند بخوانند، برای اینکه به این سه یا چهار آیه عمل کرده‌اند.

محل تهیه قرآن با هدیه ارزان

مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن ضمن اشاره به اقدام این مرکز برای رساندن قرآن با هدیه ارزان به دست مردم، از ایجاد تسهیلات برای ناشران نیز خبر داد و افزود: در عین حال بابت عرضه قرآن با هدیه ارزان با اعتراض برخی ناشران مواجهیم.

جایگزین بومی قرآن «عثمان طه» وارد بازار شد/ هدیه فایل به ناشران متقاضی

قرآن کریم به شیوه «عثمان ‌طه» توسط «عبدالمهدی حسن‌زاده» کتابت شد. هر صفحه این قرآن به نیت ۱۴ معصوم شامل ۱۴ سطر است و در عین حال مانند قرآن «عثمان ‌طه» ۶۰۴ صفحه دارد. سازمان دارالقرآن فایل متن و ترجمه این قرآن را به ناشران متقاضی هدیه می‌کند.

سن مناسب برای انس گرفتن با قرآن

مؤسس جامعةالقرآن با اشاره به مسئولیت مهم عمومی کردن فرهنگ انس با قرآن آن را متوجه نهادهایی خاص دانست و گفت: بر اساس فرمایش پیامبر اکرم (ص) انس با قرآن نتیجه خواندن و آموختن آن در سنینی مشخص است.